pora sucha tajlandia
azja,  podróże,  porady,  praca zdalna,  tajlandia

Kiedy jechać do Tajlandii?

Kiedy jechać do Tajlandii? Kiedy wypada pora sucha, a kiedy pora deszczowa? Już wszystko tłumaczę!

Zapraszam po autorską rozpiskę, dzięki której łatwo zaplanujecie swój pobyt w Tajlandii 🌴

Kiedy jechać do Tajlandii? Tajlandia - pora sucha i pora deszczowa

Kiedy jest sezon w Tajlandii?

W Tajlandii występują dwie pory roku: deszczowa i sucha (sucha chłodna i sucha gorąca, ale uwierzcie mi, obie są wystarczająco ciepłe jak na wakacje :D). Ten kraj jest dość zróżnicowany, dlatego pogoda w poszczególnych miesiącach różni się między regionami. Dla uproszczenia zróbmy podział na: północną część kraju (Chang Mai), centralną część (Bangkok) i południe (Phuket, Koh Phangan i inne wyspy).

Chiang MaiBangkokPołudnie (wyspy)
styczeń
luty
marzec☀ (uwaga, smog!)
kwiecień☀ (uwaga, smog!)
maj⛅/🌧
czerwiec🌦🌦🌦
lipiec🌧🌧🌧
sierpień🌧🌧🌧
wrzesień🌧🌧🌧
październik🌧/⛅🌧🌧
listopad🌧/⛅🌧/⛅🌧
grudzień🌤🌤🌧/🌤
Tabelka “Kiedy jechać do Tajlandii” od @podrozezajedenusmiech

Według mnie najlepszy czas na podróż do Tajlandii to styczeń-kwiecień (dla Chiang Mai raczej grudzień-luty, ze względy na smoke season, czyli okres gdy wypalane są pola i wskaźniki dotyczące zanieczyszczeń i smogu osiągają zawrotne wartości). Jeśli chodzi o porę suchą, to oczywiście tabelka tabelką, ale nie gwarantuję Wam, że na 100% traficie na bezchmurne niebo! – od kilku miesięcy widzę spore anomalia pogodowe, klimat się zmienia nie tylko u nas, ale na całym świecie, także w Azji. Jeśli zastanawiacie się kiedy jechać do Tajlandii, chcecie uniknąć ulewnego deszczu i zwiedzać lub plażować bez przeszkód, to najbezpieczniejsze będą właśnie miesiące od stycznia do kwietnia.

Co zobaczyć na Phuket?

A jeśli wybieracie się na Phuket, to gorąco polecam też swój najnowszy przewodnik, w którym zdradzam najlepsze i moje ulubione miejsca na tej wyspie ❤️ To jest podróżniczy gotowiec i miejsca, o których nie przeczytacie w innych przewodnikach!

Po więcej porad i relacji z życia w Azji wpadnij na Facebooka i Instagram

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *