Wszystko o Tanich Lotach - seria poradników. Wstęp.

Mimo że blog w założeniu miał być autostopowy, od dłuższego czasu lubuję się w wyszukiwaniu przelotów w cebulowych cenach. Moimi typowymi zachowaniami stały się: szybkie wypady po Europie w odstępach krótszych niż 1 miesiąc (przy pracy na cały etat), nerwowe odświeżanie strony z tanimi lotami co 3 minuty (naprawdę) oraz wiecznie wyzerowane konto w banku. Jeśli więc chcesz dołączyć do klubu uzależnionych od tanich lotów - zapraszam serdecznie na serię poradników którą właśnie rozpoczęłam, to wpis właśnie dla Ciebie!


tanie loty, jak szukać tanich lotów, jak podróżować tanio

Odkąd wróciłam z delegacji w Korei, zdążyłam polecieć na Cypr, a miesiąc później do Maroka. Dziś spojrzałam na nierozpakowaną kosmetyczkę która od dwóch dni leży na szafce i już miałam zacząć wyjmować z niej rzeczy kiedy uświadomiłam sobie, że przecież za 2.5 tygodnia lecę do Izraela (56zł). Schowałam wszystko do szafki myśląc sobie, że wcale nie jestem leniwa. Po prostu już zaczynam gromadzić rzeczy na kolejny wyjazd.

Szczerze mówiąc jeszcze kilka lat temu nie lubiłam ludzi, którzy latali tanio. Zazdrościłam im. Nie wiedziałam jak oni to robią i skąd do cholery biorą się bilety do Skandynawii za 2zł - byłam pewna, że za tymi kolorowymi opowieściami kryje się masa dodatkowych opłat, limitów i niedogodności. Nigdy w życiu nie leciałam samolotem i nawet nie wiedziałam, jak kupić bilet. No a przede wszystkim, brakowało mi odwagi. Stopem na koniec świata? Spoko. Do samolotu jednak musiałam się przełamać i nastąpiło to w roku 2014. Bilety nie były jakoś rekordowo tanie, ale od tego czasu wyszukiwanie coraz to lepszych okazji stało się moim hobby, a ostatecznie - uzależnieniem. Kompulsywne kupowanie biletów wpędziło mnie kilka razy w tarapaty, dlatego uważajcie, to wciąga!

Dwa lata temu pobiłam swój własny rekord - stosunek jakości miejsca do ceny biletu do dziś budzi we mnie dumę. Za całe 9.99 euro w jedną i tyle samo w drugą stronę poleciałam na Wyspy Kanaryjskie, a promocję upolowałam w Black Friday. Ponieważ już za 3 dni znowu będziemy obchodzić to 'święto', postanowiłam stworzyć całe kompendium Taniego Latania.

Jeśli macie jakieś uwagi, chcecie mnie poprawić albo dodać coś od siebie - piszcie śmiało. Latam od 3 lat i mój dorobek dokumentuję na Flightradar24 - nie jest tego wcale tak dużo jak autostopu, ale myślę że jak na osobę która studiowała dziennie i pracuje na cały etat, podróżuję nawet sporo. :D

Jak szukać tanich lotów? Gdzie i dokąd się przesiadać? Jak spakować się w bagaż podręczny? To i wiele innych, oraz moje kierunki, które mogę Wam polecić, będę publikować od jutra do końca przyszłego tygodnia na blogu. Izrael za 29zł? Cypr za 80zł? Maroko za 112? Zapraszam do obserwowania Facebooka! (oraz oczywiście do wyłączenia reklam ;))


Podrawiam!
Emi.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.